۰۶ خرداد ۹۹

تدریس شیمی کنکور و المپیاد

جزوه المپیاد شیمی

عاشق شیمی المپیاد هستم چه چیزی بخوانم؟

سوال کاربر شیمی‌پدیا مینا معمار :

سلام خسته نباشید من دهم ریاضی مدرسه تیزهوشان هستم و عاشق شیمی میخوام از الان شروع کنم برای المپیاد شیمی و خب قبلا هم مطالعه خاصی در این مورد نداشتم به نظر شما از کدوم کتابها شروع کنم؟اول مباحث رو تموم کنم بعد تست بزنم یا موازی باهم باشه؟مبحثی بخونم یا یک کتاب رو تموم کنم بعد برم سراغ کتاب بعدی؟کتابای شیمی دهم یازدهم دوازدهم رو بخونم بهتره یا شیمی نظام قدیم؟چند ساعت در روز وقت بزارم کافیه؟باید کل کتاب شیمی عمومی رو بخونم یا فقط مباحثی ک ب کتابای این سه سال مربوطه؟

پاسخ مشاور تحصیلی:

سلام. مطلقا سراغ متن کتابهای درسی نرو برای یادگیری شیمی. کتاب های درسی به خصوص نظام جدید برای کسانی نوشته شده که از شیمی متنفر هستند (یعنی 95% دانش آموزان) و از این حیث دموکراسی رعایت شده است، ولی برای کسی که عاشق شیمی است یا میخواهد در شیمی سری در سرها دربیاورد، کاغذپاره ای بیش نیست. از کتاب های شیمی 2 و 3 و 4 مبتکران نظام قدیم ((یا)) شیمی عمومی سیلبربرگ 2 جلد ((یا)) شیمی عمومی مورتیمر 2 جلد شروع کن. مباحث حفظی هر کدوم از این کتب که انتخاب کردی رو خیلی جدی نگیر و زود رد شو ازشون. مباحث حفظی رو دو سه روز قبل از آزمون از کتابهای نظام جدید شیمی 1 تا 3 بخون چون ممکنه در حد یکی دو تست حفظی بیاد از اون کتابها. بعدش که یکم وارد شیمی شدی فورا برو سراغ کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم و تا جایی که میتونی به این کتاب مسلط شو. مطمئن باش با این کتاب انقلابی در شیمی تو رخ میده. در نهایت سراغ تست زنی از کتب بازار (مثل مسائل برگزیده و 2000 مساله و سایر کتبی که تو مشاوره های قبلی معرفی شده) برو و در نهایت یک ماه مانده به مرحله اول سوالات دوره های گذشته رو بزن. از دوره 1 تا 28. از تمام تست زنی هات دفتر نکته درست کن حتما.


تبلیغات در شیمی پدیا

8 1  

امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ساحل

    سلام خسته نباشید، من امسال میرم دهم و میخواستم بدونم اگه از الان شروع کنم و روزی ۴ ساعت بخونم آیا میتونم موفق بشم؟ همه ی منابع هم تهیه کردم ولی شروع نکردم. بنظرتون امیدی هست که بتونم مرحله ۲ رو قبول بشم اگه اینطور پیش برم؟؟

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالات مرحله اول المپیاد شیمی

فهرست وسایل آزمایشگاه شیمی

سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی