۲۸ مهر ۹۸

تدریس شیمی کنکور و المپیاد

جزوه المپیاد شیمی

با وجود مشکل مالی کدام المپیاد بهتر است؟

سوال کاربر شیمی‌پدیا آرش مرادی :

سلام.ببخشید دانش اموز نمونه دولتی دهم تجربی هستم و علاقه من به ریاضی و فیزیک و شیمی و زیست و نانو.دارای مشکل مالی هستم و نمیتوانم در کلاس ها شرکت کنم.حتی کتاب هارا باید با مشقت فراوان تهیه کنم.میخواستم بدانم شرایط در کدام یک از المپیاد های فوق برایم بهتر است؟آیا بدون کلاس میتوانم قبول شوم؟آیا در المپیاد شیمی میتوانم مدال طلا بگیرم؟در ضمن من تمام مدارس خاص را قبول شدم و بخاطر مشکل مالی به نمونه دولتی رفتم.از لحاظ اراده و اعتماد به نفس هیچ مشکلی ندارم و فقط میخواهم بدانم با به کدام یک بروم؟؟

پاسخ مشاور تحصیلی:

سلام. بنده درباره المپیادهای دیگر اطلاع ندارم، ولی توصیه میکنم اولا وارد المپیاد شیمی نشوید (مگر آنکه هدفتان قبولی در مرحله اول باشد که در این صورت چرا، این موضوع امری مفید است، زیرا هم به درد شیمی کنکورتان میخورد و هم به خودیِ خود یک موفقیت محسوب میشود) چون در المپیاد شیمی شرکت در کلاس المپیاد بسیار بسیار حائز اهمیت است و همچنین تعداد منابعی که باید تهیه کنید خیلی زیاد است (بسیاری از رقبای شما در طول دو سال بیش از 200 جلسه کلاس المپیاد شرکت میکنند)
همچنین توصیه دومم آنست که از هم اکنون تدبیری بیندیشید تا با یادگیری مهارت های خاص که با استعدادها و همچنین علائقتان سازگار باشد، در یک پروسه زمانی میان مدت (مثلا 4-5 ساله) شرایط مالی خود را بهبود ببخشید. من جای شما بودم این کار را میکردم. موفق باشید


تبلیغات در شیمی پدیا

3 1  

امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالات مرحله اول المپیاد شیمی

فهرست وسایل آزمایشگاه شیمی

سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی