۰۴ تیر ۹۸

المپیاد آزمایشی شیمی

برای مرحله اول المپیاد شیمی روزی چند ساعت مطالعه کنیم؟

برای اینکه بدانید جهت قبولی در مرحله اول المپیاد شیمی لازم است روزانه چند ساعت مطالعه داشته باشید، بایستی ابتدا بدانید که این موضوع تحت تاثیر عوامل متعددی است:

 1. شخصیت فردی و عادات تحصیلی خود دانش آموز. مثلاً ممکن است یک دانش آموز با یک ساعت مطالعه در روز همان سطح پیشرفت را داشته باشد که یک دانش آموز دیگر با روزانه دو ساعت می تواند به آن برسد. این مسئله را با نگاه به گذشته تحصیلی‌تان، خودتان بهتر میتوانید بفهمید.
 2. زمان شروع به مطالعه. اگر هدف شما کسب مدال است، مثلاً اگر از سال نهم شروع می کنید، شاید متوسط روزانه نیم ساعت مطالعه المپیاد شیمی هم برای سال اول کافی باشد. این زمان در سال دهم می تواند به روزی 1 تا 2 ساعت و در سال یازدهم به روزی 3 الی 5 ساعت افزایش یابد.
 3. هدف از المپیاد شیمی. آیا هدف شما فقط قبولی در مرحله اول و تقویت شیمی کنکور است؟ در این صورت یک بازه سه ماهه و روزی 3 الی 5 ساعت احتمالاً کافی باشد. اگر هدفتان کسب مدال و موفقیت در المپیاد جهانی است، باید حداقل یک تا دو سال تحصیلی وقت بگذارید. اگر میخواهید همین کار را در مدت کمتر از یکسال انجام دهید طبیعتا باید وقت بیشتری نسبت به 4 الی 5 ساعت گفته شده بگذارید.

جهت برنامه ریزی تخصصی و سوالات جزئی تر می توانید به بخش مشاوره المپیاد شیمی رجوع کنید.

درباره مرحله اول المپیاد شیمی بیشتر بدانید


9 2  

امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. Amir Ali

  سلام
  من امسال میرم دهم و قصد دارم از مهر خوندن برای المپیاد شیمی رو شروع کنم . با توجه به اینکه به کلاس المپیاد و دبیر هم دسترسی دارم، میخواستم بدونم روزانه به صورت میانگین چند ساعت مطالعه لازمه؟

  سلام. پاسخ به سوال شما در لینک زیر آمده است:
  http://www.shimipedia.ir/consulting/روزانه-چندساعت-المپیادشیمی-بخوانیم/

 2. Tnz

  من امسال دهم هستم و قصد دارم برای سال دیگه المپیاد رو شکرکت کنم
  تقریبا روزی چهار ساعت میخونم
  وقتم کافیه؟
  میتونم روی کتابهای نظام جدید به عنوان منبع حساب کنم؟

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالات مرحله اول المپیاد شیمی

فهرست وسایل آزمایشگاه شیمی

سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی